Dlaczego warto kupić słupki odgradzające magazyn?

Jeśli posiadamy magazyn i chcemy przestrzegać wszystkich norm BHP, konieczne jest zaopatrzenie się w słupki odgradzające i taśmy do wyznaczania poszczególnych stref. Jest to też rozwiązanie po prostu wygodne i użyteczne. Wyznaczenie np. obszar składowania palet znacznie przyczyni się do porządku na magazynie. Wiem to z własnego, wieloletniego doświadczenia.

Jakimi słupkami należy odgrodzić strefę?

stabilne słupki z taśmąSłupy i barierki dla lepszej widoczności oznacza się na magazynie najczęściej żółto-czarnymi pasami (aby np. nie wjechać w nie wózkiem paletowym, bądź widłowym). Tak zabezpieczone słupy spełniają normy BHP i nadają naszemu magazynowi bardziej profesjonalnego wyglądu. Słupki są szczególnie dobre, gdy chcemy tymczasowo zaznaczyć, że jakiś towar nie ma być ruszany lub nie należy składować towaru na danym obszarze (ponieważ np. niedługo przyjedzie kontener z towarem, który ma znaleźć się właśnie w tym miejscu). Jest to przydatne szczególnie gdy większych halach, w których praca przebiega na dwie lub trzy zmiany i wymiana informacji jest utrudniona. Stabilne słupki z taśmą świetnie sprawdzają się w takiej właśnie roli. W celu oznaczenia prac remontowych lub w przypadku zaznaczenia niebezpiecznej strefy (np. otwartego włazu kanalizacyjnego) przydadzą się czerwono-białe pachołki, dokładnie takie, jak często się widzi na drogach. Odgrodzenie poszczególnych stref w różny sposób pomoże nam utrzymać porządek i znacznie zmniejszy ryzyko wypadków.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są też taśmy nalepiane na podłogę. Pozwolą na łatwe wydzielenie stałych stref różnymi kolorami (np. żółtym, czerwonym, niebieskim) w zależności od ich przeznaczenia. Taśmy takie co pewien czas należy wymieniać, jednak taka inwestycja i tak się opłaca, ponieważ wydatnie zwiększa wydajność pracy podczas składowania towaru.