Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna ma do zaoferowania całe mnóstwo różnych zabiegów, których celem jest poprawa wyglądu. Błędne jest jednak myślenie, że korzystanie z usług medycyny estetycznej jest tylko i wyłącznie kaprysem. Przeciwnie – ten dział medycyny pomaga wielu pacjentom, którzy ulegli wypadkowi, poparzeniu, mają defekty od urodzenia.

Powiększenie i modelowanie ust przy pomocy kwasu

powiększanie ust szczecinPrzykładem jednego z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest oczywiście powiększanie ust. Do zabiegu wykorzystuje się kwas hialuronowy w formie żelu, który wstrzykiwany jest w konkretne miejsca. Za pomocą kwasu hialuronowego można nie tylko powiększać usta, ale również je modelować. Jest to ważne w przypadku osób, które mają usta asymetryczne czy też praktycznie nie widać czerwieni wargowej. Taki zabieg jak powiększanie ust szczecin wcale nie należy do najdroższych, dlatego tym bardziej warto się na niego zdecydować, by poprawić swój wygląd. Główną zaletą tego zabiegu jest to, że jest on praktycznie nieinwazyjny, a dzięki niemu można poprawić wygląd twarzy. Można wykonywać zabieg powiększania ust w każdym wieku – zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Warto zwrócić też uwagę na bezpieczeństwo tego zabiegu. Okazuje się, że jest on w pełni bezpieczny. Wynika to z faktu, że kwas hialuronowy jest związkiem nieuczulającym. Wszystko dlatego, że występuje on naturalnie w tkankach człowieka, więc nie ma możliwości, by wywoływał reakcje alergiczne.

To właśnie ten związek odpowiada za magazynowanie wody w tkankach. Z wiekiem poziom kwasu hialuronowego w organizmie spada, a do tego dochodzi jeszcze fotostarzenie. Z tego powodu usta stają się wiotkie, suche i nie mają jędrności. Dobrym rozwiązaniem jest poddanie się zabiegowi powiększania ust przy pomocy bezpiecznego kwasu hialuronowego w formie żelu.