Łopatki dla dzieci

Place zabaw oferują wiele atrakcji. Dzieci mają do dyspozycji między innymi huśtawki, zjeżdżalnie czy piaskownicę. Dzisiaj omówimy możliwości zabawy z naszymi pociechami w piaskownicy. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem – jeżeli brakuje Ci pomysłów na rozbawienie malucha z pewnością znajdziesz u nas inspiracje.

Łopatki na placu zabaw

łopaty plastikoweOsoba posiadająca małe dzieci powinna zakupić łopaty plastikowe, wiaderka, foremki. Wszystko to będzie bardzo przydatne w piaskownicy, która znajduje się na każdym placu zabaw. Łopatka może służyć do budowania zamków – mniejszych i większych, w których mieszkać mogą lalki oraz plastikowe ludziki czy zwierzaki. Warto zatem oprócz typowych przyrządów do zabawy w piaskownicy zabrać że sobą też inne zabawki, oczywiście tylko takie które nie ulegną zniszczeniu. W przeciwnym wypadku nasze dziecko może stracić ulubione zabawki. Łopatką można również wykopać dołki, zakopać wybrane przedmioty, a drugie dziecko może ich poszukiwać. Warto wprowadzić rywalizację i mierzyć czas, w którym dziecko odnajdzie przedmiot. Dodatkowo plastikowa łopatka przydatna będzie przy budowaniu babek z piasku, tak popularnych jeszcze kilka lat temu a dzisiaj dzieci często nie wiedzą co to jest. Pamiętajmy, że urządzenia elektroniczne nie zastąpią naszym pociechom prawdziwej zabawy na świeżym powietrzu z rówieśnikami, dlatego już dzisiaj wybierz się do sklepu i dokonać odpowiednich zakupów. Im większa łopata, tym większa radość dziecka, warto rozważyć też zakup kompletu.

Jeżeli posiadasz dom i podwórko to warto przygotować przynajmniej małą piaskownicę również obok domu. Zakupione przyrządy do piaskownicy, między innymi łopaty z pewnością chętnie będą używane przez Twojego malucha nie tylko na placu zabaw ale również na własnym podwórku.