Łóżka dla dzieci

Nadszedł u Was pewnie ten czas, kiedy Wasze dziecko wyrosło z łóżeczka dla najmłodszych. Zastanawiacie się jakie kupić teraz, żeby nie starczyło tylko na najbliższy rok, ale na dłużej. Dziecko w wieku między dwa a trzy latka wyrasta już ze swojego pierwszego łóżeczka i nic na to nie poradzimy. Trzeba zdecydować jakie ma być jego następne łóżko.

Wybór łóżka dla dziecka

łóżko dziecięce z materacemWięc tak, bardzo ważną kwestią jest to, czy dziecko kręci się podczas snu, bo są dzieci, które śpią w takiej pozycji w jakiej się je położyło, a są dzieci, które podczas snu dosłownie przekręcają się o 180 stopni i śpią w tzw. nogach. Jeśli macie dziecko, które wędruje podczas snu, to bardzo ważne przy wyborze nowego łóżeczka, jest to by miało chociaż częściowe zabezpieczenie przed wypadnięciem na podłogę. Teraz jest bardzo dużo łóżeczek do wyboru i są takie, które mają barierkę w okolicach poduszki a reszta łóżka jest otwarta, aby dziecko mogło samodzielnie z niego się wydostać. Łóżko dziecięce z materacem powinno być o wymiarach 160 x 80, wtedy starczy na dłużej. Nie musi być ono szersze, bo dzieci nie zajmują aż tyle miejsca w łóżku i takie w zupełności im wystarczy. Dochodzi jeszcze kwestia, czy dziecko nadal śpi z Wami w pokoju czy w swoim. Jeśli w Waszym to czy macie miejsce na takie łóżko, bo jednak trochę miejsca już zajmuje. Może to już czas, aby przemyśleć sprawę oddzielnego pokoju dla dziecka, jednak to jest każdego indywidualna sprawa.

Ostatnią sprawą, bardzo ważną przy wyborze łóżka dla dziecka, jest dobór odpowiedniego materaca. Ten nie może być ani za twardy, ani za miękki, aby kręgosłup naszego dziecka nie krzywił się podczas snu. Najbardziej popularnymi materacami dla dzieci są materace piankowe, lateksowe, kokosowe i termoelastyczne. Oczywiście jakość tych materaców zależna jest od ich ceny.