Przeprowadzane szkolenia obsługi dronów

Aby zostać profesjonalnym operatorem bezzałogowego statku powietrznego czyli drona, musimy przejść przez kilkudniowe szkolenie, przygotowujące nas i uczące jego obsługi. Przeprowadzane jest w specjalnych ośrodkach, w których grupy osób zostają przeszkolone i zostaje im nadany certyfikat uprawniający do sterowania dronem.

Szkolenie obsługi bezzałogowego statku powietrznego

szkolenia na dronyPodczas takiego szkolenia przyszły operator poznaje tajniki dobrego sterowania dronem. Podstawą są zasady prawa lotniczego i meteorologii. W trakcie szkolenia praktycznego kursant dowiaduje się o metodach bezpiecznego i efektywnego manewrowania statkiem powietrznym. Może poznać wiele metod, które później wykorzysta w sytuacjach awaryjnych. Kolejną bardzo ważną częścią kursu jest nauka płynnego startu oraz lądowania drona. Podczas kursu dowiaduje się o sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych oraz metodach, które pozwalają z nich wybrnąć, w sposób niezagrażający ludziom i otoczeniu. Obsługujący musi także umieć ocenić stan techniczny drona. Szkolenia na drony mogą być  przeprowadzane, z użyciem symulatorów jego lotu. Kurs składa się z części praktycznej oraz teoretycznej. Trwa zwykle trwa kilka dni i obejmuje wyżywienie oraz często nocleg. Jest zakończony egzaminem państwowym UAVO.

Po pomyślnym ukończeniu kursu, możemy ubiegać się o prace w zawodzie operatora drona różnych wymiarów i parametrów. Będziemy mogli sterować nim poza zasięgiem naszego wzroku. Takie uprawnienia pozwalają podjąć zajęcie obsługi wielu imprez, eventów oraz placów budowy. Oprócz kręcenia filmów z wesela, kurs umożliwi nam ubieganie się o stanowisko operatora drona na wielkich festiwalach oraz koncertach plenerowych. Uprawnienie to, jest kluczem do ciekawego, i pełnego atrakcji zajęcia.