Magia fotografii ślubnej wykonywanej sprzętem analogowym

Fotografia jest czymś co pozwala nam niejako zatrzymać czas. Zamrozić chwilę na wieczność i sprawić by trwała w naszych sercach zawsze, odżywając na nowo za każdym razem, kiedy spojrzymy na zdjęcie. To swego rodzaju jakaś namiastka magii. 

Tajemnica fotografii ślubnej

fotografia ślubna śląskMagii, w której ja zakochałam się bez pamięci i to od najmłodszych lat. Moja mama była profesjonalnym fotografem. Pasjonowała ją głownie natura i zdjęcia robione techniką macro. Lubiła również eksperymentować. Pamiętam, jak godzinami przesiadywała w ciemni, manualnie koloryzując zdjęcia tak, aby wydawały się poniekąd abstrakcją. Lubiła też za pomocą różnych przedmiotów udoskonalać zdjęcie jeszcze na etapie jego robienia. Nigdy natomiast nie lubiła programów graficznych uważając je za mordowanie kreatywności. Odziedziczyłam po niej tak samo pasję do fotografii, jak i niechęć do cyfrowej obróbki zdjęć. Jest jednak jedna kwestia, jaka nas w tym temacie poróżnia. Ja kocham fotografować ludzi, ich ulotne chwile, zamrażać emocje na kliszy. Dlatego jeszcze jako nastolatka otworzyłam swoją własną witrynę internetową pod nazwą „fotografia ślubna Śląsk” i zaczęłam na niej uaktualniać swoje portfolio. Śluby to wydarzenia na których dominuje chyba największa ilość pozytywnych emocji. Bycie fotografem ślubnym pozwala nam uczestniczyć w naprawdę wielu wzruszających chwilach, dzięki którym uczymy się cieszyć ze szczęścia innych, a przez co przekuwać to w naszą pracę i stawać się w tym coraz lepszym. Wciąż pracuję na lustrzance analogowej. Do urozmaicenia swoich zdjęć używam po prostu wyobraźni. Naprawdę, czasami wystarczy zwykła folia nałożona na obiektyw i pokolorowana markerami na dwa kontraktujące ze sobą kolory, aby uzyskać spektakularny i rewelacyjny efekt na zdjęciu.

Moje podejście do fotografii doceniło już wiele zadowolonych klientów. Podobnie, jak niegdyś moją mamę, dzisiaj i mnie cechuje i odróżnia od innych fotografów kreatywność i oryginalność. Cieszę się, iż w dobie wszechobecnej cyfryzacji, nie tylko ja potrafię dostrzec piękno w analogowej fotografii, bo dzięki temu mogłam przekuć swoją pasję w zarobek na życie.