Gdańsk: jak zostałam „zmuszona” do wynajęcia samochodu

Mała Hania ma trzy latka i chodzi do przedszkola – to moja średnia córka, Zuzia – uczy się w szkole muzycznej, a Maciuś dopiero co się urodził. Jestem kobietą aktywną, artystką, która w wolnym czasie od dzieci – pracuje. Muszę się przemieszczać – a to jedno gdzieś zawieźć, drugie odebrać, z trzecim na szczepienia…

Gdańskie firmy wynajmujące tanio i szybko samochody

Wynajem samochodów Gdańsk tanioGdy zepsuło mi się auto – rozłożyłam ręce. Mój mąż nie mógł mi pożyczyć swojego, bo ciągle nim jeździł. Naprawa miała trwać około tygodnia, zastępcze mi nie przysługiwało, bo zapomniałam opłacić składkę. Nie wyobrażałam sobie z trójką dzieci jeżdżenia komunikacją miejską – oszalałabym. Dlatego musiałam gdzieś wypożyczyć auto. Wynajem samochodów Gdańsk tanio – to słowa klucze, które wpisałam do wyszukiwarki. Wybrałam firmę pierwszą, bo firm wynajmujących samochodem w Gdańsku jest naprawdę dużo. Nie wiedziałam za bardzo jakimi kryteriami się kierować. Jedyne co przyszło mi do głowy to – tanio. Na męża chwilowo liczyć nie mogłam, bo był w delegacji, a płaczące dzieci domagały się babcinego przytulenia. Chciałam je jak najszybciej tam zawieźć. Na stronie internetowej firmy, od której chciałam wynająć samochód, wypełniłam wniosek i wybrałam auto, potem przeprowadziłam szybką rozmowę telefoniczną i poprosiłam koleżankę by podrzuciła mnie po odbiór samochodu. Już samo spakowanie fotelików było wyczynem. Widzę, jak bardzo jest dla mnie ważne poruszanie się samochodem. Gdyby nie wypożyczalnia, nie mam pojęcia co bym zrobiła. Rodzinny samochód był mi niezbędny.

W takich sytuacjach momentami czuję się bezradna, jednak za chwilę, gdy znajdę wyjście z sytuacji, a emocje opadną czuję się bardzo dumna z siebie. Poradzić sobie z trójką małych dzieci to nie jest łatwe zadanie. Mąż też to docenił. Powiedział, że będzie mi więcej pomagać.