Systemy oświetleniowe w transporcie

To bardzo przykre, ale stan maszyn w polskim rolnictwie wciąż jest bardzo zły. Chociaż wieś się bogaci, zakupuje nowe maszyny lub remontuje stare to wciąż w gospodarstwach można spotkać niezarejestrowane pojazdy stanowiące zagrożenie zarówno dla samych osób obsługujących, jak i również dla znajdujących się w pobliżu lub pomagających w pracy. Liczba wypadków w rolnictwie maleje wciąż zbyt wolno, lecz przerażające statystyki to dla niektórych wciąż za mało.

Dobre oświetlenie maszyn do transportu

lampy do przyczepPodstawą pracy w przy pojazdach rolniczych to oczywiście hamulce. Muszą być sprawne oraz posiadać system przesyłowy z pojazdu do ciągniętej maszyny. Należy pamiętać o regularnym sprawdzaniu poziomu płynu hamulcowego i jego uzupełnianiu. Niezmiernie ważne jest zapewnienie dobrego oświetlenia umożliwiającego nie tylko pracę nocną ale i również dobrą widoczność na drodze. Cel można osiągnąć wykorzystując dobrej jakości lampy do przyczep zapewniając dobre rozchodzenie się światła. Dobry dobór ich koloru pozwala na zainstalowanie w odpowiedniej części pojazdu zgodnie z przepisami by zapewnić dobrą widoczność, a jednocześnie nie razić kierowców. Szeroki wybór kształtów natomiast pozwala na dopasowanie oświetlenia do konkretnej maszyny. Bez dobrze działającego systemu oświetlenia nie ma mowy o przejściu przeglądu pojazdu. Kolejnym ważnym elementem jest zaczepienie środka przewozu do ciągnika- nie można używać do tego przypadkowych, metalowych przedmiotów o niepewnej trwałości, lecz jedynie specjalnych, wyprodukowanych do tego celu bolców.

Sytuacja dbałości o bezpieczeństwo pracy na polskiej wsi zmienia się. Dużą zasługę ma w tym młode pokolenie dążące do unowocześniania i optymalizacji swojej prace przy jednoczesnym dostępie do bogatych źródeł wiedzy. Miejmy nadzieje, że świadomość narzędzi pracy i dbania o swoje życie  zdrowie będzie rozwijać się coraz szybciej.