Balony do modelowania dla moich dzieci

Moje dzieci lubią się bawić, tak jak wszystkie. Na co dzień mają różne gry planszowe, skakanki, piłki, czy kolorowanki. Jednak na urodziny czy na dzień dziecka trzeba zawsze przygotować coś specjalnego. Wtedy przychodzą do nas goście, a maluchami się trzeba zajmować. Zawsze staram się wymyślić coś ciekawego, co spodoba się dzieciakom.

Balony do modelowania dla dzieci

balony do modelowaniaTym razem były to balony do modelowania. Są to długie, podłużne balony, dosyć cienkie. Można je łatwo zwijać i tworzyć z nich różne kształty, takie jak zwierzaki czy kwiatki lub serduszka. Takimi rzeczami zajmują się najczęściej klauni czy organizatorzy zabaw dla dzieci. Jednak samodzielnie także można bawić się balonami do modelowania. Wcześniej nadmuchałam sobie jeden balon i próbowałam go zwijać, żeby móc to potem pokazać na dniu dziecka. Może nie wychodziły mi jakieś wybitne rzeczy, ale dzieci mają bujną wyobraźnię. Do tego potem taki balon można potem pomalować flamastrami, dodać oczka i pyszczek pieskowi, czy pokolorować kwiatki i listki. Kupiłam balony do modelowania w różnych kolorach, tak żeby każde dziecko mogło dostać coś innego. Była to niespodzianka, więc nie wiedziałam jak dzieciaki zareagują. Jednak zabawa im się spodobała. Baloniki chętnie były malowane, a potem maluchy zabierały je do domu.

Do każdego były dokładnie kolorowe wstążeczki, a baloniki unosiły się w powietrzu. To była bardzo fajna zabawa i cieszą się, że ją wymyśliłam. Na pewno w przyszłym roku też wezmę balony do modelowania na dzień dziecka, choć zwykłe balony tez się przydają.

Więcej: balony do modelowania