Szafki podwieszane, czyli typ szafek podumywalkowych

Jednym z rozwiązań, które coraz częściej jest stosowane w naszych łazienkach, jest wykorzystywanie przestrzeni pod naszą umywalką do zamieszczenia dodatkowej szafki. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe miejsce, w którym możemy przechowywać różnego rodzaju przedmioty łazienkowe, ale również estetyczne wykończenie, dzięki któremu ukrywamy naszą umywalkę.

Charakterystyka szafek podwieszanych

szafki łazienkowe podwieszaneSzafki, które popularnie już umieszczamy pod naszymi umywalkami w domowych łazienkach, możemy generalnie podzielić na dwa typy. Pierwszym będą, oczywiście, szafki stojące, które nastawione są na zajmowanie możliwie jak najmniejszej przestrzeni w łazience. Szafki te skonstruowane są w taki sposób, by umywalka opierała się na ich wierzchniej konstrukcji, „wchodząc” w odpowiednie wycięcie. Drugim typem szafek podumywalkowych są szafki łazienkowe podwieszane. Meble tego typu zdecydowanie bardziej nastawione są na spełnianie nie tylko funkcji użytkowych, ale także funkcji estetycznych. Szafki podwieszane najczęściej przyjmują kształt rozległego prostopadłościanu, chociaż dostępne są także w kształcie bardziej zaokrąglonym, dzięki czemu możemy dobrać szafkę idealnie spełniającą nasze oczekiwania, umożliwiając nam tym samym skonstruowanie odpowiedniej dla nas stylizacji łazienkowej. Szafki podwieszane dostępne są w większych i mniejszych rozmiarach, a wykonywane są z różnorodnych materiałów, co również może mieć pozytywny wpływ na stylizację naszej łazienki.

Podwieszane szafki łazienkowe dostępne są w coraz większej ilości sklepów proponujących nam meblowe wyposażenie naszej łazienki. Najczęściej jednak są one rozwiązaniem proponowanym nam przez firmy zajmujące się realizowaniem mebli łazienkowych na zamówienie. Firmy te mogą wykonać dla nas podwieszaną szafkę idealnie pasującą do konkretnej umywalki i przestrzeni łazienki.