Zakup nowego materaca dla młodszego brata

Mój młodszy brat Krzysiek ostatnio mocno mi zaczął imponować. Chłopak tuż po ukończeniu szkoły średniej znalazł sobie pracę i nawet jest w stanie się samodzielnie utrzymać. Długo nie musieliśmy czekać aż wyprowadzi się od rodziców i sam zamieszka.

Wizyta u brata z nowym materacem

materac 120x180Krzysiek to dobry i pracowity chłopak, który do wszystkiego dochodzi sam. Kiedy go odwiedziłem w jego wynajmowanym mieszkaniu to nie do końca mi się ono podobało. Krzysiek jednak powiedział, że z czasem wszystko wymieni, ale musi odłożyć najpierw trochę gotówki. Uznałem, że mu trochę pomogę. Sprawdziłem jakiego materaca potrzebuje, ponieważ w mojej ocenie to był zakup priorytetowy. Znalazłem tego samego dnia w sklepie materac 120×180, który od razu kupiłem. Krzysiek na pewno będzie zaskoczony, ale przecież jako starszy brat mam prawo dać mu prezent z okazji nowego mieszkania. Zawsze tak się przecież robi. Za materac 120×180 zresztą niewiele zapłaciłem. Mamie zasugerowałem, ażeby kupiła mu komplet pościeli i wprosiliśmy się do niego na kawę. Krzysiek niczego nie podejrzewał i cieszył się, że wraz z rodzicami odwiedzimy go w nowym mieszkaniu. Kiedy wszedłem do niego i zobaczył, że tacham ze sobą materac 120×180 to był zaskoczony. Stwierdził, że podejrzewał po mojej ostatnie wizycie, że coś kombinuję, ale nie spodziewał się, że kupię dla niego materac. Wyjaśniłem od razu, że to pierwsza potrzeba i teraz może skupić się na wymianie mniej istotnych rzeczy w mieszkaniu. Materac od razu wymieniliśmy.

Teraz to mój brat ma całkowicie wymienione meble w mieszkaniu i wygląda tam o niebo lepiej niż na początku. Wszystko zrobił zupełnie sam, ponieważ udało mu się odłożyć bardzo dużo gotówki. Ma obecnie pięknie urządzone mieszkanie a ja chętnie go odwiedzam.