Domowe masło orzechowe

Przygotowywanie domowych przetworów oraz różnego rodzaju dodatków do kanapek bardzo mnie relaksuje i lubię to robić. Poza tym takie domowe jedzenie zawsze jest najczęściej o wiele zdrowsze niż te, które można dostać w sklepach. Jednym z moich ulubionych przysmaków, który sama przygotowuję w domu jest masło orzechowe.

Przygotowywanie masła orzechowego jest proste

masło z orzechów włoskichMasło orzechowe nie jest trudne to przygotowania i wymaga naprawdę niewielu składników. Potrzebne są praktycznie tylko wybrane przez nas orzechy oraz dobry blender. Najbardziej lubię przygotowywać masło z orzechów włoskich, które ma naprawdę świetny smak, który jest mocny i wyraźnie orzechowy. Czyli taki jak lubię. Masło domowej roboty wykorzystuję najczęściej jako dodatek do śniadania, np. smaruję nim wafle ryżowe albo jem z nim owsiankę. Mam też takie momenty kiedy masło orzechowe jem codziennie zaraz po wstaniu. Jedna łyżka na dzień w zupełności wystarcza i dobrze wpływa na działanie mojego organizmu. Ogólnie, lubię masło z orzechów włoskich nie tylko za smak, ale tez jego właściwości zdrowotne.  Na przykład w takim maśle znajduje się dużo składników odżywczych, witaminy, oraz np. błonnik. Dzięki temu moja dieta jest naprawdę zbilansowana i zdrowa. Dlatego też przygotowywanie własnego masła w domu mogłabym polecić każdemu. Moim zdaniem takie masło jest o wiele smaczniejsze niż masło ze sklepu.

Być może w przyszłości zacznę robić też masło z innych rodzajów orzechów, ponieważ one również mają swoje zdrowotne właściwości. Takie masła są również bardzo smaczne. Przykładowo, ostatnio kupiłam w sklepie masło z migdałów i było ono przepyszne. Robiłam też wcześniej masło z nerkowców i ma ono dla mnie trochę zbyt delikatny smak, ale z drugiej strony sprawdzało mi się ono świetnie do pieczenia ciast.